Strona główna » Baza wiedzy » Automatyczna optymalizacja OZE z SynergyBOX

Automatyczna optymalizacja OZE z SynergyBOX

Sama inwestycja w instalacje OZE to rozwiązanie tylko części problemu kosztów zużycia energii. Drugim, i ważniejszym jest efektywne jej wykorzystanie.


Wysokie rachunki

Wciąż masz wysokie rachunki pomimo inwestycji w OZE?

Wraz z wprowadzeniem zmian stawek za dostawę energii elektrycznej do przedsiębiorstw od dnia 1 lipca 2024 roku, dość uciążliwym stał się problem ciągle rosnących rachunków za prąd. Część firm inwestowała wcześniej w rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii aby zabezpieczyć się przed nowymi cenami. Ale czy sama instalacja paneli fotowoltaicznych, (tam gdzie to możliwe) turbin wiatrowych czy ostatnio zyskujących coraz bardziej na znaczeniu magazynów energii, jest wystarczające?

Sieć fotowoltaiczna jest bardzo efektywna ale głównie w miesiącach letnich, gdy nasłonecznienie jest zdecydowanie większe i dłuższe niż w miesiącach zimowych. Ponadto, wprowadzenie godzinowych cen energii, w przypadku instalacji ukierunkowanych na zarobek na wyprodukowanej energii (tzw. farm fotowoltaicznych), może prowadzić do zerowych a czasami nawet ujemnych zysków. Farma produkuje energię elektryczną, sprzedając ją do sieci w godzinach najwyższej podaży, a więc i najniższej ceny sprzedaży, a wykorzystuje na utrzymanie energię elektryczną z sieci poza godzinami produkcji, gdy cena jej zakupu przez duży popyt jest najwyższa.

O zagadnieniach związanych z fotowoltaiką możesz przeczytać m.in. w artykułach:

Magazyn energii pozwala zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne danego obiektu lub całego przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach, taki element infrastruktury energetycznej stał się wręcz kluczowy. Ale z kolei ładowanie go z sieci w godzinach wysokich cen zakupu energii bardzo obniża rentowność z takiej inwestycji lub nawet kwestionuje ją w całości.

O zagadnieniach związanych z magazynami energii możesz przeczytać m.in. w artykułach

Wobec spopularyzowanego w ostatnich latach trendu użytkowania pojazdów elektrycznych, dla niektórych obiektów takich jak hotele czy biurowce, stacje ładowania stały się elementami dla których klient czy inwestor wybiera właśnie ten a nie innych obiekt. W przypadku firm wykorzystujących samochody elektryczne w swojej flocie, ładowarki są wręcz kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Logicznym jest fakt że w ślad za ilością instalowanych stacji, wzrasta zużycie energii elektrycznej. Aby to zużycie zredukować, można podeprzeć się już zaimplementowaną fotowoltaiką i/lub magazynem energii ale często jest to niewystarczające.

O zagadnieniach związanych ze stacjami ładowania możesz przeczytać m.in. w artykule

Jak widać w przytoczonych przykładach sama inwestycja w instalacje OZE to tylko część sukcesu w rozwiązaniu problemów związanych z kosztami zużycia energetycznego danego obiektu/firmy. Drugim, i ważniejszym elementem takich inwestycji jest efektywne jej wykorzystanie. I tutaj z pomocą przychodzi nasz SynergyBOX.

SynergyBOX
*wygląd może się różnić w zależności od docelowej instalacji

Nie bądź bierny wobec wysokich rachunków! Wybierz SynergyBOX

SynergyBOX oparty jest na naszych sterownikach Delta Controls - światowego lidera wśród producentów i dostawców rozwiązań automatyki budynkowej. Systemy BMS Delta Controls na co dzień pracują w tysiącach obiektów na całym świecie, od małych budynków a czasami nawet pojedynczych pomieszczeń po kompleksy budynków użyteczności publicznej jak szpitale czy kampusy uczelniane. W SynergyBOX sterowniki te, pod kontrolą naszych autorskich algorytmów, tworzą szereg rozwiązań dla różnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem energetycznym.

Delta Controls - enteliWeb - enteliCloud

Każde pojedyncze zagadnienie można omawiać bardzo długo ale w dużym skrócie SynergyBOX:

  • centralizuje zarządzanie różnymi elementami infrastruktury OZE takimi jak fotowoltaika, magazyny energii, turbiny wiatrowe, itp.;
  • integruje w jeden ekostystem infrastrukturę OZE z urządzeniami wspomagającymi (m.in. kompesatorami mocy biernej, analizatorami sieciowymi, stacjami pogodowymi);
  • w inteligentny sposób optymalizuję pracę fotowoltaiki, zwiększając udział autokonsumpcji energii przez nią wytworzonej;
  • znacząco skraca czas zwrotu kosztów inwestycyjnych poniesionych na samą infrastrukturę OZE;
  • wydłuża żywotność magazynów energii poprzez monitorowanie i zarządzanie poprawnymi cyklami ich ładowania i rozładowania;
  • zwiększa zyski i/lub oszczędności inwestora poprzez możliwość wykorzystania modułu Rynkowych Cen Energii;
  • umożliwia wdrożenia dodatkowych mechanizmów DSR, DPP, FRR - opis modułów znajdziesz w zakładce XXX (kliknij tutaj);
  • stanowi bramkę integrującą różne protokoły wymiany informacji ( m.in. ModBus RTU; ModBus IP; NodeRED; Python; BACnet MS/TP; BACnet IP).
  • pozwala na bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie danych w chmurze lub na dedykowanym serwerze fizycznym

Przykłady instalacji SynergyBOX w infrastrukturze przedsiębiorstwa

Przykład 1

SynergyBOX - przykład instalacji I

Inwestor posiadający budynek biurowy zdecydował się na połączenie posiadanej instalacji fotowoltaiki oraz magazynu energii w jeden system zarządzany przez SynergyBOX. Wytwarzana i magazynowana energia pożytkowana jest na autokonsumpcję. Ze względu na wykorzystanie  w biurze znaczącej ilości laptopów oraz sporą ilość zamontowanego w budynku oświetlenia LED, inwestor planuje w najbliższej przyszłości dodatkową integrację z kompensatorami mocy biernej.

Dane przetwarzane są w chmurze enteliCLOUD i wyświetlane w postaci graficznej na dashboardzie.

Przykład 2

SynergyBOX - przykład instalacji II

Poprzez integrację SynergyBOX'a właściciel zakładu produkcyjnego postawił na zoptymalizowane zużycie zmagazynowanej energii z fotowoltaiki. Ze względu na sporą flotę firmową, poza samymi maszynami na hali produkcyjnej, kluczowym elementem zużywającym największe ilości energii były ładowarki samochodów elektrycznych. Wraz z SynergyBOX'em, proces ładowania elektryków stał się szybszy i bardziej ekonomiczny.

Ze względu na politykę przedsiębiorstwa, wszystkie dane przetwarzane są na dedykowanym serwerze enteliWEB Server znajdującym się na terenie firmy.

Przykład 3

SynergyBOX - przykład instalacji III

Farma fotowoltaiczna borykała się z problemem cen ujemnych przez co nie dość że inwestycja nie przynosiła zysków to jeszcze generowała koszty przez energię wymaganą na autokonsumpcję. Zastosowanie magazynu energii wraz z inteligentnym sterowaniem produkcją rozwiązało problem właściciela. Farma magazynuje energię w godzinach niskich cen a oddaje w godzinach wysokich cen sprzedaży do sieci. Dla lepszej kontroli wydajności paneli, na farmie została także zainstalowana stacja pogodowa RFS-PM-MOD a dla wyższego bezpieczeństwa kamera termowizyjna. Dzięki kamerze możliwy jest nadzór zarówno wizyjny jak i termiczny całej instalacji farmy.

Wszystkie dane produkcji, magazynowania i sprzedaży przeglądane są zdalnie w bezpiecznej chmurze entliCLOUD.

Przykład 4

SynergyBOX - przykład instalacji IV

Ten przykład jest po części analogiczny do Przykładu 3 z tą różnicą iż Inwestor posiada wiele farm fotowoltaicznych. Ponieważ farmy powstawały w różnych regionach i w różnych okresach czasu, zainstalowany jest sprzęt paru różnych producentów. Dotychczas Inwestor nadzorował funkcjonowanie każdej farmy osobną aplikacją. Dopiero implementacja SynergyBOX'a pozwoliła na integrację wszystkich farm w jeden, centralny system. Ponadto automatyzacja z SynergBOX'em znacząco zwiększył funkcjonalność i opłacalność każdej z farm. Wszystkie farmy zostały wyposażone w stacje pogodowe oraz kamery termowizyjne.

Zarządzanie wszystkimi farmami odbywa się na serwerze enteliWEB Server.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Jeżeli posiadasz:

  • fotowoltaikę ale wolisz opłacalniej wykorzystywać wytwarzaną energię elektryczną
  • magazyn energii a chcesz taniej go ładować i lepiej zużywać zmagazynowaną energię
  • ładowarki do samochodów elektrycznych ale "tankowanie" elektryków wydaje się mało opłacalne
  • firmę o dużym poborze energii elektrycznej a rachunki za prąd pomimo wprowadzenia instalacji OZE są coraz wyższe

lub jeżeli jesteś dopiero na etapie planowania wdrażania tego typu instalacji, warto już teraz rozważyć SynergyBOX.

Wśród konkretnych przykładów dla konkretnych branż można wymienić m.in.:

HANDEL:Sklepy - z dużą ilością chłodziarek i zamrażarek do przechowywania mrożonych produktów

Średnie i duże galerie handlowe -  charakteryzujące się dużym zużyciem energii elektrycznej m.in. na oświetlenie, systemy multimedialne i systemy wentylacyjne.

ROLNICTWO:Gospodarstwa rolne - z systemami nawadniania, instalacjami chłodniczymi oraz fermy hodowlane z dużym zużyciem energii.

Szklarnie – z instalacjami ogrzewania i oświetlenia, które mogą efektywnie korzystać z banków energii i instalacji fotowoltaicznych.

CENTRA LOGISTYCZNE I MAGAZYNY: Magazyny - wyposażone w chłodnie, pożytukujące duże ilości energii na oświetlenie oraz systemy klimatyzacyjne.

Centra logistyczne - zwłaszcza te z własnymi flotami pojazdów elektrycznych, które mogą potrzebować banków energii do ładowania samochodów.

SEKTOR IT: Centra danych (Data Centers) - duże zapotrzebowanie na energię ze względu na chłodzenie pomieszczeń serwerowych i zasilanie samych serwerów.

Firmy technologiczne - wymagają stabilnego zasilania i oszczędności na energii.

HOTELARSTWO I GASTRONOMIA: Hotele - z dużym zużyciem energii na oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, kuchnie.

Restauracje - szczególnie te z dużymi kuchniami przemysłowymi i chłodniami.

PRZEMYSŁ I PRODUKCJA:Mleczarnie, masarnie, przetwórnie ryb i owoców - wyposażone w chłodnie, urządzenia do obróbki żywności, systemy wentylacyjne.

Warsztaty z maszynami CNC, tokarkami, spawarkami - zużywającymi znaczne ilości prądu.

Pralnie przemysłowe - wykorzystują pralki i suszarki, piece do prasowania parowego, systemy wentylacyjne i klimatyzację.

Jesteś zainteresowany? SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ

Modularność budowy systemu

Panel główny SynergyBOX
Panel główny SynergyBOX


SynergyBOX składa się z szeregu modułów, które na bieżąco są rozwijane i dostosowywane do aktualnych warunków. Nasi inżynierowe cały czas monitorują zmieniające się przepisy i regulacje, tak aby w razie potrzeby móc wprowadzić kolejne implementacje w postaci aktualizacji obecnych bądź tworzenia nowych modułów.
 

SynergyBOX - dashboard
 

Wszystkie moduły SynergyBOX można wyświetlić w postaci graficznych dashboard'ów na kompatybilnych urządzeniach. Rekomendujemy panele enteliView-10 oraz monitory interaktywne z serii VIVITEK NovoDisplay, w szczególności modele DK433, DK553i DK653.

 

Na dzień dzisiejszy SynergyBOX składa się z następujących modułów:

SynergyBOX - moduł RExF

REGULATOR EKSPORTU FOTOWOLTAIKI
Regulator ma zadanie kontrolować moment w którym przesyłamy prąd ze źródła fotowoltaicznego do sieci lub magazynu energii. Wybór kierunku przesyłu jest skorelowany z ceną energii dla zwiększenia opłacalności układu. Dodatkową funkcją jest Strażnik Mocy energii wysyłanej do sieci.
SynergyBOX - Fotowoltaika

FOTOWOLTAIKA
Monitoring parametrów inwerterów fotowowoltaicznych:
- Aktualna moc produkcji oraz limit produkcji
- Dzienne, Roczne wartości produkcji energii
- Status pracy i komunikacji falowników

Możliwość współpracy z dalszymi modułami takimi jak: magazyn energii, RCE, RExF


MAGAZYN ENERGII
Monitoring stan magazynu energii:
- Aktualny poziom naładowania akumulatorów
- Moc ładowania / rozładowania
- Dzienne, Roczne wartości produkcji energii
- Status pracy i komunikacji magazynu energii

Magazyn energii może być zarządzany poprzez algorytm współpracujący m.in. z modułami Fotowoltaiki, RCE, Analizatorem


KOMPENSACJA
Monitoring stanu sieci i kompensatora:
- Aktualna moc czynna sieci oraz obiektu
- Aktualny moc bierna indukcyjna i pojemnościowa
- Status współczynnika mocy
- Status komunikacji i pracy kompensatorów
SynergyBOX - Turbina wiatrowa

TURBINA WIATROWA
Monitoring parametrów turbin wiatrowych:
- Aktualna moc produkcji oraz limit produkcji
- Dzienne, Roczne wartości produkcji energii
- Status pracy i komunikacji turbin

Turbina może współpracować m.in. z modułami: magazyn energii, RCE, RExF.
SynergyBOX - moduł Agregat Prądotwórczy

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY
Monitoring parametrów elektrycznych:
- Aktualna moc czynna (kW)
- Status komunikacji i pracy urządzenia
- Poziom paliwa w agregatach
SynergyBOX - moduł Elektromobilność

ELEKTROMOBILNOŚĆ
Monitoring parametrów elektrycznych:
- Aktualna moc czynna
- Status pracy podłączonych ładowarek
- Dzienne, Roczne wartości produkcji energii
- Status obciążenia sieci przez ładowanie
SynergyBOX - moduł FRR

REZERWA ODBUDOWY CZĘSTOTLIWOŚCI (ang. Frequency Restoration Reserve), oznaczają rezerwy mocy czynnej dostępne w celu przywrócenia częstotliwości systemu do częstotliwości znamionowej oraz w celu przywrócenia bilansu mocy do wartości planowanej.
SynergyBOX - moduł HVAC

HVAC
Monitorowanie statusu pracy urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz grzewczych.

Zakres integracji dla tego modułu ustalany jest indywidualnie.
SynergyBOX - moduł Filtr Harmonicznych

FILTR WYŻSZYCH HARMONICZNYCH
Monitoring parametrów elektrycznych filtrów harmonicznych:
- Aktualna moc czynna i bierna obiektu i sieci
- Status pracy i komunikacji urządzeń
- Zawartość harmonicznych
SynergyBOX - moduł Giełda Energii

TOWAROWA GEIŁDA ENERGII
Wyświetlanie aktualnych i historycznych stawek cen energii elektrycznej.
SynergyBOX - moduł Oświetlenie

OŚWIETLENIE
Moduł pozwala na pełen monitoring i sterowanie każdym oświetleniem podłączonego do systemu SynergyBOX co daje pełną kontrolę nad funkcjonowaniem całej instalacji oświetlenia.

Ponadto moduł umożliwia ustawienie scen oświetleniowych oraz pokazuje status pracy konkretnych opraw.
SynergyBOX - moduł Termowizja / CCTV

TERMOWIZJA / CCTV
Moduł współpracuje z kamerami termowizyjnymi w celu kontrolowania stanu nagrzania paneli fotowoltaicznych.

Główne funkcje tego modułu to:
- Alarmy progów temperaturowych
- Wizualizacja obszarów z najwyższą temperaturą
- Punktowy pomiar temperatury
SynergyBOX - moduł Opłata mocowa

OPŁATA MOCOWA
Porównanie energii pobranej przez podłączony do systemu obiekt lub obiekty z podziałem na okresy dzień i noc.
Moduł wizualizuje także obliczenie stosunku dla opłaty mocowej.
SynergyBOX - moduł Stacja pogodowa

STACJA POGODOWA
Moduł w połączeniu z fizyczną stacją pogodową podaje aktualne parametry środowiskowe:
temperatura, wilgotność, stężenie pyłów PM10/P2.5, natężenie światła, ciśnienie, opady, hałas, siła i kierunek wiatru.

Możliwa jest opcja dodania predykcji pogody na kolejne 3 dni.
SynergyBOX - moduł Kogeneracja

SKOJARZONA GOSPODARKA ENERGETYCZNA
Monitoring parametrów pracy kogeneracji:
- Aktualnie wytwarzana moc elektryczna
- Aktualnie wytwarzana moc cieplna
- Aktualne zużycie gazu
- Dzienne, Roczne wartości produkcji energii
- Status komunikacji i pracy urządzeń
SynergyBOX - moduł UPS

ZASILACZE AWARYJNE UPS
Moduł wyświetla stan podłączonych zasilaczy awaryjnych UPS oraz monitoruje stan naładowania konkretnych modułów bateryjnych.
SynergyBOX - moduł Moc umowna

MOC UMOWNA
Moduł wylicza porównanie maksymalnej mocy 15-minutowej w okresie miesięcznym w stosunku do ustalonej mocy umownej.
SynergyBOX - moduł RCE

RYNKOWA CENA ENERGII
Moduł wyświetla aktualne i historyczne stawki cen energii elektrycznej.

Moduł Rynkowa Cena Energii współpracuje z Fotowoltaiką i magazynem energii w celu optymalizacji zużycia energii oraz ładowania i rozładowywania magazynu energii.
SynergyBOX - moduł Analizator Sieci

MIERNIKI I ANALIZATORY PARAMERÓW SIECI
Moduł agreguje dane przesyłane z fizycznych mierników i analizatorów podłączonych do sieci elektrycznej obiektu.
Wyświetla informacje takie jak: moc czynna, moc pozorna, obciążenie faz, energia czynna, napięcie faz, prąd faz, itp.

Moduł współpracuje m.in. z modułami Fotowoltaika, Magazyn energii, RCE, Opłata mocowa, Moc Umowna, RExF.

Do każdego modułu zbiorczo może być podpięta dowolna ilość obiektów.

Jesteś zainteresowany? SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ

Zwrot z inwestycji

Każda instalacja OZE jest inna, zarówno ze względu na wielkość, złożoność jak i sposób oraz efektywność jej wykorzystania. Dlatego też zwrot kosztów implementacji SynergyBOX'a w każdym przypadku będzie inny.

PRZYKŁAD IZakład produkcyjny z taryfą B21 o rocznym zapotrzebowaniu równym 1100 MWh, z ceną energii czynnej 850 zł/MWh, instalacją fotowoltaiczną o mocy 0,9 MWp i magazynem energii o pojemności 1,3 MWh oraz z przejściem na ceny SPOT (Rynek Dnia Następnego):

 

Instalacja bez OZE
taryfa B21

Instalacja OZE
taryfa B21

Instalacja OZE
+ ceny SPOT
+ sterowanie SynergyBOX

Cena energii czynnej

985 705 zł

449 361 zł

270 975 zł

Zysk z eksportu
energii z OZE

0 zł

105 030 zł

241 813 zł

Pozostałe opłaty zmienne

232 015 zł

100 327 zł

103 489 zł

Opłaty stałe

251 776 zł

251 776 zł

251 776 zł

Faktury za energię
w sumie

1 469 497 zł

696 436 zł

384 428 zł

SynergyBOX z usługą DSR

dodatkowe 100 000 zł zwrotu rocznie!

W powyższym przykładzie przejście na ceny SPOT z Rynku Dnia Następnego przyniosło zwrot w wysokości ponad 300 000 zł rocznie.

 

PRZYKŁAD IIDom o rocznym zapotrzebowaniu na 10 000 kWh energii elektrycznej i profilu zapotrzebowania typowym dla odbiorcy taryfy G11. Wykonaliśmy kalkulację rachunków bez OZE, drugą kalkulację z instalacją fotowoltaiczną o mocy 10 kWp i trzecią z fotowoltaiką, magazynem energii o pojemności 15 kWh i inteligentnym sterowaniem możliwym z SynergyBOX.

 

Roczne rachunki bez OZE

Roczne rachunki z fotowoltaiką

Roczne rachunki z fotowoltaiką,
magazynem energii i sterowaniem SynergyBox

Taryfa G11

13 476 zł

6 730 zł

4 256 zł

Taryfa G12

13 392 zł

6 305 zł

2 850 zł

Oferta dynamiczna

9 048 zł

4 063 zł

2 088 zł

Jak przebiega integracja SynergyBOX

Nie musisz się martwić o skomplikowaną konfigurację - wszystko możemy wykonać za ciebie a cały proces to tylko kilka prostych kroków:

Audyt


Krok 1 - Audyt
Jeżeli nie jesteś pewien czy rozwiązanie SynergyBOX jest dla Ciebie lub jakie korzyści przyniesie instalacja SynergyBOX'a, możemy wykonać audyt twojej sieci elektrycznej.

Projekt


Krok 2 - Projekt
Posiadamy własne biuro projektowe tak też jeżeli dla przeprowadzenia modyfikacji w twojej infrastrukturze konieczne jest przygotowanie projektu sieci, możemy je wykonać!

Instalacja


Krok 3 - Instalacja
W tym kroku możesz skorzystać z własnego instalatora lub zdecydować się na dokonanie montażu za pomocą wskazanej przez nas firmy instalacyjnej. Mamy rozbudowaną sieć partnerską na terenie całego kraju!

Konfiuracja


Krok 4 - Konfiguracja
Ten etap odbywa się całkowicie zdalnie. Nasi programiści skonfigurują SynergyBOX tak aby spełniał twoje oczekiwania. Jedyne co musisz zrobić, to zapewnić SynergyBOX dostęp do sieci Internet w miejscu jego instalacji.

Jesteś zainteresowany? SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ

Wymagania do instalacji SynergyBOX

Aby integracja SynergyBOX'a była możliwa w Twojej infrastrukturze, konieczne jest spełnienie dwóch wymogów:

  • integrowane urządzenia (falowniki, magazyny energii, itd.) muszą mieć możliwość komunikacja w standardzie Modbus / BACnet
  • w miejscu instalacji musi zostać zapewniony dostęp do sieci Internet

Nie jesteś pewien czy twoje urządzenia są kompatybilne z SynergyBOX?
Napisz do nas. Chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Kontakt w sprawie SynergyBOX

Jesteś zainteresowany indywidualną ofertą? Przejdź do poniższego formularza.

Jestem klientem końcowym
jestem zainteresowany wdrożeniem SynergyBOX w mojej instalacji

FORMULARZ KONTAKTOWY

Jestem instalatorem
jestem zainteresowany wdrażaniem SynergyBOX

FORMULARZ KONTAKTOWY


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Baza wiedzy
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W celu ulepszenia zawartości naszej strony internetowej oraz dostosowania jej do Państwa osobistych preferencji, wykorzystujemy pliki cookies przechowywane na Państwa urządzeniach. Kontrolę nad plikami cookies można uzyskać poprzez ustawienia przeglądarki internetowej.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZAAKCEPTUJ TYLKO NIEZBĘDNE
ZGADZAM SIĘ